Historia

Grupa powstała jako jedna z pierwszych w naszym Kraju w roku 1993. W latach 1993-1995 reprezentowała barwy RMF FM-Bikershop i od początku ugruntowała swoją wysoką pozycję w Kraju zdobyciem przez Justynę Frączek 2 złotych medali w Kategorii Kobiet w Mistrzostwach Polski-1994 Warszawa i 1995 Krynica Górska. Od roku 1996,
po nawiązaniu współpracy z koncernem Coca Cola, zespół zmienił nazwę na RMF FM-Coca Cola.

Dzięki wsparciu finansowemu tej firmy na sukcesy nie trzeba było długo czekać, przyszły kolejne tytuły w Mistrzostwach Polski i największy sukces w historii, nie tylko Team’u, ale całego kolarstwa kobiecego w Polsce-pierwszy złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata dla Anny Szafraniec, zdobyty w 1999 roku w szwedzkiej miejscowości Are. Po tym sukcesie MTB Team jako jedyna Ekipa w Kraju ma prawo używać Logo Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. W roku 2000 Grupa kończy owocną w wyniki współpracę z koncernem Coca Cola i podpisuje 2 letni kontrakt z firmą BP i pod nazwą RMF FM-BP Visco osiąga wiele znaczących sukcesów-świetne występy Anny Szafraniec, Marcina Karczyńskiego, przynoszą zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, pucharach krajów europejskich oraz wysokie pozycje w pucharach Świata.

Czołowe pozycje w rankingach Międzynarodowej Unii Kolarskiej jak i Polskiego Związku Kolarskiego stawiają cały zespół na czołowym miejscu w Kraju. Po wygaśnięciu umowy z BP, pomimo dużego kryzysu na rynku gospodarczym, udaje nam się pozyskać nowego sponsora-firmę ISOSTAR. W sezonie 2002 po drobnej przebudowie zespołu, zawodnicy RMF FM-Isostar wspięli się na wyżyny swoich możliwości, zdobywając 10 medali w konkurencjach DH, XC, 4X, o randze Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy udała się reklama za sprawą autopromocji w Radiu RMF FM, która polegała na zapowiedzi na antenie Radia startów naszej ekipy w poszczególnych zawodach. Jedynie Adam Małysz poza naszym Team’em był promowany w tak oryginalny sposób. Po 2 latach współpracy z firmą Isostar, przyszedł czas na podpisanie umowy z koncernem PEPSICO (produkującym między innymi: Pepsi Cola, Mountain Dew oraz Gatorade) i występy pod szyldem RMF FM-MOUNTAIN DEW a w późniejszym okresie RMF FM-PEPSI MAX. Kolejne lata to znów zmiany sponsora strategicznego, będącego jednak nadal w gestii koncernu PepsiCo-Adrenaline Mountain Dew oraz Rockstar Energy Drink.

Warto wspomnieć, że również na polu promocyjno-reklamowym MTB Team RMF FM nie ma sobie równych w kraju i osiąga  znakomite rezultaty: autopromocja RMF FM-360 tys.zł, autopromocja Interia Pl-140 tys.zł., ponad 4 godziny materiałów w TV i niezliczona ilość artykułów prasowych. W dotychczasowej historii grupa współpracowała i współpracuje z wieloma firmami jako sponsorami pomocniczymi takimi jak: Warta S.A., Hestia Insurance, Castrol Polska, Velo, Specialized, Citroen Polska, Skoda Auto Polska, itd…. Praktycznie od samego początku istnienia zespołu nasi zawodnicy należeli do Kadry Narodowej MTB.W roku 2013 w parze z RMF FM pojawił się zupełnie nowy sponsor strategiczny, który dodawał sił i energii naszym zawodnikom – ROCKSTAR ENERGY DRINK !!!

Sezony 2015/16/17  były bardzo ciężkie dla Klubu. Przetrwaliśmy ten czas w tzw. “trybie awaryjnym” tylko przy pomocy RMF FM oraz mniejszych firm wspomagających jak i samych zawodników. 

Od sezonu 2018 startujemy z nowymi nadziejami i pełni energii z nowym partnerem strategicznym – firmą HEG.
 
 

HEG (Hermes Energy Group S.A.) to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie.”  Więcej o firmie HEG na : www.heg.com.pl

Sponsorami wspierającymi są: Specialized Polska, RowMixProtan, Profidea Bike, DT4You, BIKE.STORE S.C., Force Components.
Patronat medialny nad zespołem nieustannie sprawują: Radio RMF FM oraz Portal Internetowy Interia Pl.  Od kilku sezonów poczynania naszych zawodników śledzić możemy także na naszym profilu na Facebook’u oraz portalu Fan FM. Podobnie jak w latach ubiegłych materiałami prasowymi wspierają nas krakowskie wydawnictwa prasowe.